Bosch Kümes Hayvanlı Yetişkin Kuru Köpek Maması 

Bosch Kümes Hayvanlı Yetişkin Kuru Köpek Maması 

Köpeğinizin beslenmesinde yeterli oranda protein, karbonhidrat ve yağ bulunmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Köpeğinizin beslenmesi yavru köpeklerde yani ilk üç ay dört öğün ile beslemeniz gerekmektedir.. Üç ay ile altı aylık dönemde üç öğün yeterli olacaktır. Altıncı aydan sonra iki öğün ile beslenebilir.Köpeğinizi bir yaşından sonra ise bir öğün ve birde ara öğün mamayla beslemeniz satılık rottweiler yavrusu yeterlidir. Ancak her köpeğin kilosuna göre mama ihtiyacının değişiklik gösterebileceği unutulmamalıdır. Özellikle büyük köpekler de sabah ve aksam olmak üzere iki öğün mama önerilmektedir. Bazen ise köpek kemik, ödül çıkolataları veya kurabiyeleri ile desteklenmesi tavsiye edilmektedir. Bu kararları veterinerinizle vermeniz daha doğru bir tercih yapmanıza olanak vermektedir. Beslenme sırasında köpeğinizin mamayı temiz su ile tüketmesi gerekmektedir. Köpeğinizin aktivitelerden önce veya sonra mama vermemeye dikkat etmelisiniz.  

Köpeklerin ırkına ve yaşına göre ağırlığının korunmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.Köpeklerin aşırı kilo alımı yada aşırı zayıflamaması gibi sorunlar çekmemesi önemlidir. Sindirilebilirliği yüksek olan gıdalar ve mamalar tercih edilmeli, yeteri düzeyde vitamin ve minerallerin olduğu mamalar tercih edilmelidir. Günümüzde köpekler için birçok farklı mama çeşidi bulunmaktadır. Temel besin maddelerini köpeğinizin ihtiyacı kadar içeren bu mamalar küçük ırk köpek mamaları, yetişkin ırk köpek mamaları, orta ırk köpek mamaları ve büyük ırk köpek mamaları olarak ayrılabildiği gibi alerjik sorunları, metabolik hastalıkları, hamilelik, yetersiz egzersiz veya obeziteye yatkınlık gibi bir çok farklı durumda tercih edilebilecek mamaları kullanabilirsiniz.  

Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise mama değişikliklerinde mamayı yavaş bir şekilde günlük olarak arttırarak vermeniz rottweiler gerekmektedir. Bu şekilde köpeğiniz mamaya daha kolay bir şekilde alışacak ve sindirim sorunları da en az düzeye indirilecektir. 

Bosch Kümes Hayvanları Yetişkin Kuru Köpek Maması yetişkin köpeklerin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan bir köpek mamasıdır. Özellikle normal aktivite düzeyine sahip köpekler için tercih edilmektedir. İçeriğinde bulunan kümes hayvanı eti ile protein kaynağıdır. Sindirimi kolaylaştırmak ve mideyi rahatlatmak için içeriğinde kızıl buğday içermektedir. Kıkırdak ve eklemleri güçlendirmek için midye ekstraktı bulunmaktadır. İçerisinde bulunan emilebilir doğal mineraller, lifler ve mayalar ile dışkıdaki kötü koku oluşumunu yok ederken, aynı zaman da daha az dışkılamaya olanak vermektedir.  

Bosch Kümes Hayvanları Yetişkin Kuru Köpek Maması deri, parlak tüy yapısını kurmak ve vücut direncini güçlendirmek amacıyla içerisinde omega 3, omega 6 ve çinko karışımı bulunmaktadır. Hücrelerin yaşlanma sürecini en az seviyeye indirmek amacıyla E vitamini ve selenyum içermektedir. Mama kuru veya ıslak olarak tüketilebilmektedir. Köpeğinizin yüksek enerji ihtiyaçlarını karşılayabilmek için balık unu ve kanatlı hayvan eti kullanılmıştır.  

Bosch Kümes Hayvanları Yetişkin Kuru Köpek Maması içersinde herhangi bir renklendirici veya tatlandırıcı satılık rottweiler maddeler içermemektedir. Ürün içerisinde taze kanatlı eti, hidrolize et, balık unu, buğday unu, arpa, mısır, hayvansal yağ, kılçıksız buğday, kurutulmuş maya, bezelye, midye tozu, şekersiz pancar küspesi, yeşil dudaklı midye özü, sodyum klorür, potasyum klorür, hindiba, gibi ürünler bulunmaktadır.  

Bosch Kümes hayvanları Yetişkin Kuru Köpek Maması günlük beslenme miktarları köpeğinizin aktivitesine, ırkına, yaşına, çevre şartlarına, egzersiz durumuna ve strese bağlı olarak değişebileceği unutulmamalıdır. Köpeğinizin günlük olarak kaç gram ile beslenebileceğini mamanın arkasında bulunan talimatları okuyarak ulaşabilirsiniz. Mamayı nemsiz, serin ve güneş görmeyen bir yer de hava almayacak bir şekilde bekletmeniz gerekmektedir. Ürünün bayat olmadığına ve son kullanma tarihinin geçmediğinden emin olmalısınız. Mama taze içme suyu ile tüketilmesi gerekmektedir. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: