Bosch Kuzu Etli Yetişkin Kuru Köpek Maması 

Bosch Kuzu Etli Yetişkin Kuru Köpek Maması 

  Beslenme insanlarda olduğu kadar hayvanlar alemindeki canlılar içinde çok önemli bir husustur. Bahsettiğimiz hayvan, “en sadık dost” olarak nitelendirdiğimiz köpek ise bu husus daha fazla önem arz etmekte. Doğru ürünlerle köpeğinize sağlıklı bir yaşam sağlayacağınız gibi, piyasada bulunan kalitesiz mamaları bilinçsizce kullanarak onların sağlığını tehlikeye atabilir hatta uzun vadede çok ağır hastalıklar geçirmesine sebep olabilirsiniz. Kimse “en sadık dost”unun hastalanmasını veya başka bir şekilde zarar görmesini istemez. Kendimiz nasıl soframıza en iyi yemekleri koymaya çalışıyorsak, köpeklerimiz söz konusu olduğunda rottweiler aynı özeni göstermeliyiz. Piyasada oldukça fazla ve uygun fiyatlarda mamalar satılmakta. Bu mamaların hepsi değil ancak çoğundan köpeğinizin sağlığı için uzak durmalısınız. Bu mamaların içeriğinde bulunan maddeler neticesinde köpeğimizde, tüy dökümü, mantar, egzama, ishal, kabızlık gibi hastalıklar görülmesine sebep olabilir.  

Köpek Beslenmesinde Nelere Dikkat Edilmelidir? 

  Yeni doğan bir köpek 6 aylık olana kadar günde birkaç kez daha sonraki dönemlerde sabah ve akşam toplam iki öğün şeklinde beslenir. Bu beslenme programı sırasında köpeğiniz için sakıncalı olan birçok tehlikeli gıda mevcuttur. Bu gıdalardan köpeğinizi mutlaka uzak tutmalısınız. Bunlar; çikolata, kahve kısacası kafeinli maddeler, kedi maması, bebek maması, hayvansal yağ parçaları, süt ve süt ürünleri, ciğer, küflü gıdalar, sağan ve sarımsak, çiğ yumurta, çiğ balık, tuz, şekerli gıdalar, salam-sosis, patates ve domates sapları yaprakları, yemek artıkları, tütün, turunçgiller, üzüm ve kuru üzüm, alkollü içecekler. İnsanlarla köpekler ayrı metabolizmaya sahiptirler. Bu sebeple birçok canlı için sakıncalı olmayan gıdalar köpeklerde ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu gıdaların bazıları hafif hastalıklara sebep olurken, bazıları ise ölüme varabilecek ciddi hastalıkları beraberinde getirir.  

Doğru mama seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler? 

 Yavru köpekler günde birkaç defa mama yerken, bu sayı büyüdükçe azalır. Yetişkin olan köpekler dengeli ve daha dikkatli satılık rottweiler yavrusu beslenmelidir. İşte konunun bu kısmı oldukça önemli. Daha az miktarda mama alan yetişkin köpekler ihtiyaç duydukları tüm besinleri yedikleri bu az miktardaki mamadan almaları gerekir. Doğru seçilmiş bir mamanın gözle görülebilecek faydaları şunlardır; daha az mama tüketimi, daha az dışkı, tüy dökümünde azalma ve sağlıklı tüy yapısı, sağlıklı bir ağız sağlığı.  

Şimdiye kadar verdiğim bilgileri ve önerileri göz önünde bulundurduğumuzda Bosch Kuzu Etli Yetişkin Kuru Köpek Maması köpeğinize üst düzeyde bir fayda sağlayabilecek bir mama. Öncelikle en yüksek kalitedeki proteini kuzu eti içeriğiyle sunmaktadır.Kolay sindirilebildiği için hassas köpeklerde de hiçbir sorun yaratmaz. Tavsiye edilen miktarlarda kullandığınız sürece köpeğiniz ideal vücut ağırlığında kalacaktır. Tabi köpeğinizin kondisyonuna ve yaşadığı çevredeki hareketliliğini göz önünde bulundurarak, tavsiye edilenden yüzde 10 veya 15 kadar daha fazla mama verebilirsiniz. Köpeğin hayatının çeşitli dönemlerinde besin konusunda çeşitli ihtiyaçları satılık rottweiler  olacaktır bu ihtiyaçları karşılayabildiğiniz sürece köpeğiniz sağlıklı olacak ve bu durum ikiniz içinde mutluluk kaynağı olacaktır. Bu durumu aksine çevirebilecek her hareketten kaçınmalısınız. 

 Bilinenin aksine köpeklerinize asla yemek artıkları vermemelisiniz. Kendi damak lezzetimize göre yaptığımız yemeklerin içerisinde onlar için zararlı olabilecek maddeler olabilir ki bunları daha önce saymıştık. Kısacası köpeğimize verdiğimiz mama; protein ve enerji olarak dengeli, bunun yanında yeterli mineral ve vitaminlere sahip olması gerekir. Ayrıca doku, kemik ve diş gelişiminde de etkili olması şarttır. Köpeğinizin geçirdiği 14-16 yıllık yaşam süresi boyunca sağlıklı kalmasını istiyorsanız, yukarıda bahsettiğimiz her türlü bilgiyi göz önünde bulundurarak hareket edip, onunda sağlıklı ve kaliteli bir yaşamı olmasını sağlayabiliriz. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: