Bosch Special Light Özel Diyet Formüllü Köpek Maması 

Bosch Special Light Özel Diyet Formüllü Köpek Maması 

 Köpeklerle ilgilenen, köpek bakan herkesin bildiği gibi, köpeklerin bakım ve beslenmesi, köpeklerin sağlığını doğrudan etkileyen bir sorumluluktur. Evinizde bir köpeğiniz varsa, her konuda onunla ilgilenmek ve ihtiyaçlarını karşılamak, sağlığını korumak, sizin en büyük sorumluluklarınızdan biri olarak ortaya çıkıyor. Köpeğinizin bakımı ve beslenmesi ile ilgili bilgi sahibi olmanız ve kendinizi bu satılık rottweiler anlamda geliştirmeniz, bu sorumluluklarınızı yerine getirebilmek ve doğru uygulayabilmeniz adına, size ışık tutacak, işinizi kolaylaştıracaktır. Evinizi bir köpekle paylaşmak, tüm hayatınızın akışını ona göre düzenlemek elbette kolay değildir. Ancak bu konuda bilgi sahibi olup, deneyim kazandığınızda, her şey sizin için daha kolay olacaktır. 

 Köpeğinize karşı olan sorumluluklarınızın önceliği köpeğinizin sağlığını korumak olmalıdır. Sağlıklı bir köpek, daha huzurlu ve daha mutlu bir köpek olacak ve bunun size dönüşü de oldukça olumlu olacaktır. Köpeğinizi hastalıklardan korumanın önemli yollarından bir tanesi, onun bakımını ihmal etmeden, doğru bir şekilde yapmanız olacaktır. Köpeğinizin banyosu, tüylerinin taranması, tırnaklarının kesilmesi, dişlerinin fırçalanması gibi köpeğinize uygulayacağınız her türlü bakım, bir taraftan onun sağlığının korunmasına yardımcı olurken, diğer taraftan da aranızdaki ilişkiyi güçlendirecek ve köpeğinizin size olan güvenini artıracaktır.  

Köpeğinizin sağlığı için yapmanız gerekenlerde bir tanesi de, düzenli sağlık kontrolleridir. Düzenli sağlık kontrolleri sayesinde, köpeğinizi olası hastalıklara karşı korumuş olacak ve daha sağlıklı olmasına katkıda bulunmuş olacaksınız. Veteriner hekiminizin verdiği aşı takvimini hiç aksatmamalısınız. Köpeğinize yapılacak olan aşılar, köpeğinizi ölümcül birçok köpek hastalığına karşı koruyacaktır. Köpeğinizin sağlığını korumak için, günlük çıkacağınız uzun yürüyüşler ve fiziksel hareketliliğe dayanan oyunlar ile onun egzersiz yapmasını sağlamalısınız. Köpeğinizin sağlığı için belki de yapabileceklerinizin  satılık rottweiler yavrusu arasında ilk sırada olması gereken, köpeğinizin doğru bir şekilde beslenmesini sağlamanız olacaktır. Köpeğinizin Sağlıklı Beslemesini Sağlamak İçin Dikkat Etmeniz Gereken Kurallar: 

1) Köpeğinizin Mamasını Hijyen Kurallarına Uygun Olarak Hazırlamalı, Taze Olmasına Dikkat Etmelisiniz. 

2) Aldığınız Mamanın, Son Kullanma Tarihini Kontrol Etmeyi İhmal Etmemelisiniz.  

3) Köpeğiniz Yemek Kabının Yanında Her Daim, Su Bulunmasına Özen Göstermelisiniz. Köpeğinizin Suyunun Temiz Olmasına Da Dikkat Etmelisiniz.  

4) Köpeğinizi Asla Artık Yemeklerle Beslememelisiniz. Köpeğinizi Beslediğiniz Artık Yemekler, Köpeğinizin İhtiyacından Daha Fazla Kalori Almasının Eşliğinde, Obeziteye Neden Olacaktır. Ayrıca Ev Yemekleri, Köpeğiniz İçin Gerekli Olan Besin Öğelerini, Olması Gereken Ölçülerde Karşılamayacaktır.  

5) Köpeğinize Kesinlikle Kemik, Balık Kılçığı, Çiğ Et, Salam, Sucuk, Sosis Gibi Şarküteri Ürünleri, Çikolata Gibi Onun Sağlığını Olumsuz Etkileyecek Zararlı Gıdaları Yedirmeyin.  

6) Köpeğinizin Doğru Beslenmesini Sağlamak İçin, Köpeğinizi Ona Uygun Bir Köpek Maması İle Besleyin. Köpeklerin En İyi Beslenmesini Sağlayacak Olan, Onlara Gerekli Besinleri Karşılayacak Köpek Mamalarıdır. Çünkü Köpek Mamaları, Köpeklere Özel, Onların İhtiyaçları Doğrultusunda Hazırlanmışlardır. 

7) Köpeğinizi Köpek Maması İle Beslemeniz, Onu Sağlıklı Beslediğiniz Anlamına Gelmeyecektir. Köpeğiniz İçin Seçeceğiniz Köpek Mamasının Besin İçeriği Ve Kalitesini İyice Araştırmalı Ve Ona Göre Kullanmalısınız. İçeriğinde satılık rottweiler Köpeğinize Zararlı Maddelerin Bulunmamasına, Besin Değerlerinin Yeterli Oranda Olmasına Dikkat Etmelisiniz. Bazı Köpekler, Diğer Köpeklere Göre Daha Hassas Olabilir Ya Da Herhangi Bir Hastalığa Yakalanmış Olabilirler. Bu Gibi Durumlarda, Köpeklerin Beslenmesinde, Özel Diyet Formüllü Mamalar Devreye Girer.  

Bosch special light özel diyet formüllü köpek maması, piyasada bulunan bu tarz mamalardan biridir. Ancak diyet maması olmasına karşılık, içinde bulunan birçok zararlı madde ile köpek sağlığını olumsuz etkilemektedir. İçeriğinde gerçek et kullanılmamış, tavuk unu kullanılmıştır. Tavuk unu, tavuğun zararlı bölümlerinden oluşan ve kalitesiz protein içeren zararlı bir besin grubudur. Mamanın tam tersi olması gerekirken, karbonhidrat oranı yüksek, protein oranı düşüktür. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: