Bosch Köpek Maması 

Bosch Köpek Maması 

 Köpek sahiplerini en çok zorlayan konu, köpeklerine en kaliteli ve en sağlıklı köpek mamasını seçmektir. Piyasada bulunan yüzlerce mama markası ve mama çeşidi, köpek sahiplerinin aklını fazlasıyla karıştırmakta ve en doğru seçimin yapılmasını imkânsız gibi göstermektedir. Köpek sahiplerinin bu kadar rottweiler çok seçenek arasından, köpeklerinin sağlıklarını korumak adına, doğru seçimi yapmaya çalışmaları ve gerçekten zorlanmaları gayet doğaldır. Köpek maması seçerken, yapılması gereken en önemli şey, kaliteli bir köpek mamasında aranması gereken özellikleri bilmektir.  

Mamada bulunması gereken ürünlerin ne olduğu, ne kadar olması gerektiği, zararlı maddelerin hangileri olduğu, köpeklerin sağlığını olumsuz etkileyen maddelerin neler olduğu, mama seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken ayrıntılardır. Kaliteli köpek mamasının özelliklerini araştıran ve bilen köpek sahiplerinin mama seçimi yaparken zorlanmayacağı ortadadır. 

 Köpek Mamalarında Aranan Özellikler: 

 1) Kaliteli bir köpek mamasında, yüksek oranda et bulunması önemlidir. Etobur olan köpeklerin en çok ihtiyaç duydukları et, mamada en az % 40 oranında olmalıdır. 

 2) Kaliteli bir köpek mamasında aranan bir diğer özellik, mamanın tahıl içermemesidir. Tahıllar, köpeklerin beslenmesinde yeri olmayan, köpeklere türlü zararlar veren besin grubudur. Köpeklerde alerjik sorunlara neden olan tahıllar, ayrıca köpeklerin sindirim sorunları yaşamasına da neden olmaktadır. Sindirim satılık rottweiler sistemleri tahılların öğütülmesi için uygun olmayan köpeklere, tahıllı gıdalar verilmemelidir. Bunların yanı sıra, tahıllar, yüksek oranda karbonhidrat içerdiğinden, köpeklerde obeziteye ve diyabete neden olabilmektedir. 

 3) Et ürünleri, tavuk unu gibi ürünlere yer veren mamaların köpeklerin beslenmesinde kullanılmaması gerekir. Kaliteli bir köpek mamasında bu ürünlerin yeri olmamalıdır. Oldukça kalitesiz ve sağlıksız olan bu ürünler, mama firmalarının maliyeti düşürmek için mamanın içeriğine katılmaktadır. 

 4) Katkı maddeleri, koruyucu maddeler, renklendiriciler köpek sağlığını bozan maddelerdir ve kaliteli bir köpek mamasında bulunmazlar. 

 5) Kaliteli bir köpek mamasında, karbonhidrat, yağ, protein, vitamin ve minareler, köpeğin ihtiyacı oranında kullanılmış olmalıdır. 

 6) Şeker pancarı posası, ucuz ve oldukça kalitesiz bir üründür. Şeker pancarının yan ürünü olarak mamalara katılan bu ürün, köpek sağlığı açısından zararlıdır. 

 7) İçeriğinde soya bulunan hiç bir mama kaliteli değildir. İçeriğinde GDO bulunan ve daha birçok zararı olan soya, köpek mamalarında kullanılmaması gereken ürünlerden bir tanesidir. 

 8) Mamanın içeriğinde dijest adlı bir ürün satılık rottweiler yavrusu kullanılmışsa, kesinlikle bu mama tercih edilmemelidir. Dijest oldukça zararlı bir kimyasal üründür. 

 Bosch Köpek Maması Nasıl Bir Mamadır? 

Bosch köpek maması, uzmanlarca önerilmeyen ve oldukça kalitesiz bir mama markasıdır. İçeriğinde bulunan birçok zararlı madde ve olması gereken birçok besin grubunun yeterli miktarda olmaması gibi birçok olumsuzlukla karşımıza çıkmaktadır. Bosch köpek mamalarında oldukça düşük oranda et kullanılmıştır ve bu oran köpeklerin sağlıklı beslenebilmesi için asla yeterli bir oran değildir. Bir köpeğin ihtiyaç duyduğu protein değerini karşılamayan bir mamadır. Bosch köpek mamalarında kullanılması gereken et kullanılmazken, et yan ürünleri oldukça fazla kullanılmıştır. 

Et yan ürünlerinin kullanıldığı mamalar, oldukça kalitesiz ve sağlıksız mamalardır. Et yan ürünleri maliyeti düşük, zararlı ürünlerden meydana gelir. Et yan ürünlerinin içeriği genel olarak, hayvanın yenmeyen yerlerinden ya da ölmüş bir hayvandan oluşmaktadır. Mamada et yan ürünleri ile sunulan protein, köpek sağlığını tehdit eden, kalitesiz bir proteindir. Mamada etten daha çok oranda tahıl kullanılmıştır. Köpek sağlığı için birçok zararı olan tahılların mamada bu kadar yüksek oranda kullanılması, kaliteli bir mamanın aranan özelliği değildir. Özellikle fazlasıyla kullanılan pirinç ile mamada bulunan arsenik oranı artırılmış, buda köpeklerde kanser riski oluşturmuştur. Mamada bulunan mısır glüteni, şeker pancarı posası, kimyasal ürünler gibi daha birçok zararlı madde bulunmaktadır.   

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: