Bosch Mini Junior Köpek Maması 

Bosch Mini Junior Köpek Maması 

 Evcil hayvanlarımızın özellikle de köpeklerimizin nasıl beslendiklerine oldukça önem vermemiz gerekir. Bu köpek sahiplenirken evcil hayvanımızla birlikte bize verilen bir sorumluluktur. Özellikle de yavru köpeklerin bakımı yetişkin bir köpeğe nazaran daha zordur ve daha fazla dikkat isteyen bir durumdur. Çünkü yavru köpeklerin vücutları mikrop ve bakterilere karşı daha hassastır. Ve daha çok rottweiler yemek seçen bir konumdadırlar. Bosch mini junior köpek maması adlı makalemizde de sizlere yavru köpekler nasıl beslenir ve yavru köpek bakımı hakkında dikkat etmeniz gereken birkaç sorumluluktan bahsedeceğiz. 

 Köpeklerimizin karınlarının içinde bulunan sindirim organları sadece iki tanedir. Bunlar mide ve çok kısa bir bağırsak sisteminden oluşur. Et de bu organlarda kolayca sindirilebildiğinden ötürü köpekler etobur canlılardır ve et yemeyi çok severler. Bir yavrunun anne sütünden kesilme süresi ortalama olarak dört ila altı hafta arasında değişiklik göstermektedir. O dönemlerden sonra yavru köpeklerimizi et ve et ürünleri ile beslemek köpeğimizin gelişimi açısından oldukça önemlidir. 

 Yavru Köpek Maması Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar; 

 Gelişmekte olan köpeklerimiz yani yavru köpeklerimiz için uygun kuru mamalar ile beslememiz gerekmektedir. Her köpeğin hayatının belli gelişim dönemlerinde farklı besin türlerine ihtiyacı vardır. Bu besin türlerinin oranı da gene köpeğimizin gelişmişlik düzeyine göre değişir. Herhangi bir yetişkin köpeğin besin ihtiyacıyla henüz yeni doğmuş dört aylık bir köpeğin besin ihtiyacı birbirinden farklıdırlar. Bundan dolayı gelişmekte olan köpeklerimiz için uygun miktarda ve doğru oranda ayrıca sindirimi kolay olan kalsiyum, sindirimi kolay olan protein, fosfor bakımından zengin vitaminli satılık rottweiler yavrusu ürünlerle beslemekte fayda var. Gelişmekte olan köpek yavruları için olmazsa olmaz gıdaların başını çeken proteindir. Çünkü protein vücudun düzgün bir şekilde büyümesi ve kasların ve kemiklerin gelişimi için son derece önem arz etmektedir. 

 Yavru köpeklerimiz için oldukça önemli bir hususta köpek altı ila yedi aylıkken anne sütünden kesip kuru mama ile beslemektir. Yavru köpeklerimizin daha iyi sindirebilmesi için kuru mamayı hafifçe ıslatıp köpeğimize öyle vermemiz daha yararlı olur. Kuru mamaların ıslatılmasının önemli diğer bir nedeni ise köpeklerimiz kuru mamadan korkarlar. Onu koklarlar ve ısırmaya çalışırlar. Islatma işlemi sayesinde yavru köpeklerimize bir nebzede olsa kuru mamayı alıştırmış oluruz ve ıslatma işlemi kuru mamayı daha lezzetli yapar. 

 Islatma işleminin oldukça önemli diğer bir faydası ise yavru köpeklerimizde olması muhtemel olan mide şişkinliği ve gaz oluşumlarını önler. Gelişmekte olan köpeklerimiz için mama seçerken çok dikkatli olmamız gerekir. Taneleri çok büyük olan kuru mamaları tercih etmemeliyiz. Bu durum köpeklerimizin mamalarını rahat bir şekilde sindirmeleri için oldukça önemlidir. Bu arada her köpeğin her satılık rottweiler mamayı yemediğini de söylememizde fayda var. Bu konuyu veterineriniz ile görüşüp doğru mama seçimi konusundan oldukça yararlı fikirler alabilirsiniz. Yavru köpeklere ihtiyacı oldukları besinleri bir öğünde veremezsiniz. Günün belli zamanlarında köpeklerinize yemek yeme saati belirleyin ve bu zamanlar günde en az 2 kere tekrarlarsın. Yavru köpekleri ev yemekleri ile beslemek uzmanlar tarafından pek önerilmeyen bir durumdur. Bunun nedenlerine bakacak olursak gelişmekte olan köpeklerimizin ihtiyaç duyduğu protein ve minerallerin oranının ev yemeklerinde kontrol edilemiyor olmasıdır. Ev yemekleri yerine kuru mama tercih etmelisiniz. Bunun nedeni kuru mama köpekler için özel olarak üretilmiş bir mama olup köpeklerimizin ihtiyaç duyduğu protein ve mineral oranını doğru bir şekilde sağlıyor olmasıdır. Bosch mini junior köpek maması adlı makalemiz umarım sizlere yardımcı olmuştur. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: