Bosch Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması 

Bosch Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması 

Yetişkin köpekler için günlük besin ihtiyaçlarını karşılamak biraz sorumluluk isteyen iştir. Ergenlik döneminin içinde oldukları için ne buldularsa tüketmek isterler. Zararlı zararsız demeden sadece yiyebilmek. Bu durumdan kaynaklı olarak bedensel gelişimleri hızlı şekilde büyümeye ve gelişmeye başlar. Olduğundan daha rottweiler fazla gelişen metabolizma kilo almaya ve yağlanmaya başlar beraberinde hastalıkları da tetikleyecektir. Besin zincirinin olduğundan daha fazla besin içerikleri ile dolması vücut sindirimini ve emilimini zorlaştıracağı için vücutta depolanarak yağa dönüşecektir. Doğal ortamında yetişen köpekler için bu pek mümkün değildir. Çünkü onlar çevresinde ne buluyorlarsa onun tüketimini gerçekleştirirler. Ev ortamındaki yetişkin köpekler için durum hiçte böyle değildir. 

Ev ortamındaki yetişkin köpekler daha az hareketli, daha az aktivite içinde vb. unsurlar içinde kalmaktadır. Bu yüzden tükettikleri besin içeriklerine dikkat edilmelidir. Az miktarda tüketim ile kalorisi yüksek mamalar ön planda tutulmalıdır. Hassas köpekler için özellikle tahıl tüketimine dikkat edilmesi gerekmektedir. Tahıl glutenleri buğday,mısır vb. besin ürünleri en çok alerjiye sebep olan besin karışımlarıdır. Yetişkin köpeklere ergenlik dönemlerinde daha çok doğalarına uygun et tüketimi sağlanması besinleri seçmeden ve rahatlıkla yemesine sebep olacaktır. Böylelikle yetişkin köpeklerin hangi besin türüne alerji olup olmadığını kolaylıkla çözebilir ona göre besin tablosu yapılabilecektir. 

Mama İçeriği Hakkında ; 

Sadece et ve et ürünleri ile hazırlanmıştır. İçeriğinde mısır, mısır gluteni, buğday vb. tahıl ürünleri içermemektedir. Bunun yerine taze kuzu eti, kuzu ciğeri, kuzu böbreği, kıkırdak ekstraları ile lezzetli bir protein deposu niteliğinde üretilmiştir. Kuzu etindeki protein toksinleri ile vücut metabolizması kolaylıkla çalışırken aynı zamanda dışkıdaki katılık yakalanacaktır. Kuzu yağı ile omega 3 ve omega 6 yağ asitleri gibi kemik ve kas yapısının korunmasın da güçlenmesin de etkin rol oynayacaktır.  

Esmer pirinç etkisi ile doğal yoldan şeker ihtiyacını karşılayacaktır hiçbir katkı maddesi ve tatlandırıcı olmadan. GDO’lu ürünlerin satılık rottweiler genelinde yapay şekerler ve koruyucu tatlandırıcılar vardır ve uzun ömürlü besini koruyabilir ama genetiğiyle oynanmıştır. Bu ve buna benzer ürün ve ürün ilaveleri mama içeriğinde kullanılmamıştır. Tamamen doğal ve organik olan içerikler ile sağlıklı ve yüksek kalitede besin değerleri yakalanmıştır. 

Antioksidanlar ile bağışıklık sisteminin dış etkenlere karşı savunma alabilmesini, bağırsaktaki verimli bakterilerin bakteri ve mikroplarla savaşması direnç göstermesinde etkili olduğu görülmüştür. Bu antioksidanlar aynı satılık rottweiler yavrusu zamanda sindirim ve emilimi sağlarken bağırsaklar arası geçişi kolaylaştırarak tüketilen besinlerin kolaylıkla dışarıya atılmasını sağlayacaktır. 

Deniz ürünleri ile görme duyularının netliğini sağlamayı amaçlarken aynı zamanda refleks hareketlerinin kuvvetlenmesinde etkindir. Özellikle dudaklı midyelerin mama içeriğindeki tüketimi diş minelerinin güçlenmesini sağlarken diş köklerinin kuvvetlenmesinde ve kötü nefes kokularının giderilmesinde önemli bileşenlerden biridir. 

Bosch Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması İçeriğindeki Besin ve Besin Bileşenleri Nelerdir ? 

Kurutulmuş kuzu eti, kuzu ciğeri, kuzu böbreği, hidrolize edilmiş kuzu yağı, öğütülmüş arpa, esmer pirinç, hayvansal yağlar, kurutulmuş patates, stabilize edilmiş patates proteinleri, kuzu eti proteinleri, kurutulmuş şekerpancarı, şekerpancarı posası, şekerpancarı küspesi, bütün halde kurutulmuş taze yumurta çeşitleri, keten tohumu bitkisi, yeşil ve sarı bezelye lifleri, selüloz, kuru maya, yaş maya, sodyum klorür, midye, deniz canlıları, deniz yosunu, midye tozu, hindiba otu, hindiba yağı,ham protein, ham yağ, ham lif, ham kül, nem, kalsiyum, sodyum, potasyum, magnezyum, vitamin A, vitamin D3, vitamin E 

  Yukarıdaki besin ve besin bileşenleri kuru mama içeriğinin taze korunması ve açılsa dahi uzun ömürlü olması için ilave edilerek hazırlanmıştır. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: